OGŁOSZENIA PARAFIALNE

          6. Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024r.

 1. W dniu dzisiejszym (11 lutego) przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 32 Światowy Dzień Chorych. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:30 będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zmagają się z chorobami, aby przyjęli sakrament umocnienia w walce z chorobą i cierpieniem. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Gorąco zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.
 2. Za 5 tygodni w naszej parafii rozpoczniemy misje święte. Jest to ogromnie ważny czas w całokształcie duszpasterskich zadań naszej parafii, która chce być żywą cząstką Kościoła. Chcemy być parafią, która realizuje zbawienie człowieka, gdyż do takiego działania powołuje Jezus swój Kościół. Jest z nami dziś ks. Rafał Jarosiewicz – ewangelizator, który będzie prowadził w naszej parafii misje święte.
 3. W poniedziałek i we wtorek (12 i 13 lutego) w godz. od 8:30 do 18:00, w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka odbędzie się nabożeństwo 40 – godzinne (adoracja Najświętszego Sakramentu) przygotowująca nas do Wielkiego Postu. Plan nabożeństwa jest wywieszony w gablotach przed kościołem i na stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się i odpowiednie ułożenie sobie czasu, aby jak najliczniej być przy Panu Jezusie w swojej godzinie czuwania.
 4. W wtorek (13 lutego) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 5. Najbliższa środa (14 lutego) to Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest obrzęd posypania głów popiołem. Będzie on miał miejsce na każdej Mszy św., które w Środę Popielcową zostaną odprawione o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 16:30, 18:00. Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w tym dniu we Mszy św. posypanie głów popiołem odbędzie się w I Niedzielę Wielkiego Postu (18 lutego) po Mszy św. o godz. 19:00 i 20:30. Od Środy Popielcowej, w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – tj. do 26 maja. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie, można składać ofiary do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Od piątku (16 lutego) rozpoczynają się nabożeństwa wielkopostne:

* w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:00, 15:00, 17:15 (dla dzieci), 18:00.

*w niedzielę – Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7:35, Gorzkie Żale o godz. 16:00.

 1. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
 2. Szkoła Podstawowa nr 91 os. Handlowe 4, ogłasza nabór na nowy rok szkolny do klas pierwszych. Dzień otwarty szkoły to 1 i 2 marca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 3. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz Promyczek dla dzieci.
 4. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych w dolnym kościele. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki na godz. 19:00.
 5. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp.: Andrzej Nagowski, lat 67 os. Centrum C. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (13 lutego) o godz. 18:00.