Ogłoszenia parafialne na uroczystość Zesłania Ducha Świętego:

 1. Jutro (1 czerwca) święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św., w tym dniu zostaną odprawione o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Jezusowego, które odbywać się będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30.
 3. Metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski, z dniem 28 maja, odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Z dyspensy takiej mogą korzystać tylko: osoby w wieku 65 lat i więcej, wierni z objawami infekcji oraz ci, którzy czują obawę przed zarażeniem. W kościołach nie obowiązuje już limit osób, pamiętajmy jednak, że w kościele ciągle obowiązuje noszenie maseczek.
 4. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 5. Msza św. i modlitwy do św. Michała Archanioła we wtorek (2 czerwca) o godz. 18:00.
 6. W tym tygodniu (4 czerwca) przypada 1. czwartek miesiąca. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00. W 1. piątek miesiąca (5 czerwca) spowiedź św. o stałych godzinach. Msza św. o miłość społeczną w parafii o godz. 18:00. Składka w tym dniu na parafialny Caritas. W 1. sobotę miesiąca (6 czerwca) nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00. Msza św. dla członków żywego różańca w sobotę (6 czerwca) o godz. 18:00. Przed Mszą różaniec o godz. 17:00.
 7. Ojcowie z Komunią Świętą do chorych udadzą się w pierwszy piątek i pierwszą sobotę czerwca. W związku z obecną sytuacją prosimy o zgłaszanie chorych, których mamy odwiedzić. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.
 8. W niedzielę za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Spowiedź codziennie, w czasie każdej Mszy św.
 9. Spotkanie młodzieży z klas 8 przygotowujących się do bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w następujących terminach: dla grupy poniedziałkowej i sobotniej dnia 1 czerwca o godz. 19:30 w kościele, dla grupy wtorkowej 2 czerwca o godz. 19:30 w kościele. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 10. Jest do nabycia nowy numer gazetki „Szklane Domy” – znajdziemy w nim podsumowanie działalności rady parafialnej i niektórych grup parafialnych oraz artykuły o muzyce kościelnej i sylwetkę naszego Rodaka – księdza Artura Płachno.
 11. W budynku starej kaplicy planowane jest otwarcie katolickiego przedszkola anglojęzycznego Akademia Małych Einsteinów – Na Szlaku Cysterskim. Aktualnie trwa rekrutacja. Zapraszamy do zapoznania się z wartościami przedszkola, informacje na plakatach w gablotach.
 12. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy błagalnej o wygaśniecie epidemii. Zapraszamy na modlitwę różańcową i adorację Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do soboty o godz. 20.30 w naszym kościele.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają materialnie i duchowo naszą parafię i klasztor. Parafian i dobrodziejów polecamy Bogu, każdego dnia na nabożeństwie czerwcowym i w środy na Mszy Świętej o godz. 18:00.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Irena Kurowska, lat 86 os. Szkolne, Edyta Wiśniewska, lat 88 os. Centrum C, Kazimiera Deyna-Tambor, lat 87 os. Szkolne, Krystyna Bac, lat 76 os. Centrum A, Marcin Lis, lat 49 os. Centrum B, Józef Musiałek, lat 90 os. Handlowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (2 czerwca) o godz. 18:00.