Ogłoszenia parafialne na 13. niedzielę zwykłą:

 1. Z okazji rozpoczynającego się czasu wakacji i urlopów, życzymy wszystkim Parafianom bezpiecznego odpoczynku fizycznego i odnowy duchowej.
 2. Dziś w niedzielę (28 czerwca) Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadza zbiórkę pieniężną na rzecz Milenki. Szczegóły na plakatach.
 3. Od dzisiaj (28 czerwca) po każdej Mszy św. będziemy odmawiać nowennę przygotowującą naszą parafię do peregrynacji kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech, która odbędzie się 7 i 8 lipca. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej i w gablotach. Z tej okazji dzisiaj i za tydzień można nabyć szkaplerz św. Michała Archanioła przy stoliku Radia Maryja.
 4. We wtorek (30 czerwca) o godz. 18:30 zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją. Zapraszamy asystę procesyjną do udziału. W tym dniu (30 czerwca) o godz. 20:30 odprawimy ostatnie nabożeństwo różańcowe.
 5. W tym tygodniu (2 lipca) przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo o powołania zakonne, kapłański i misyjne o godz. 18:00. W piątek (3 lipca) przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. o miłość społeczną w parafii o godz. 18:00. Składka w tym dniu na parafialny Caritas. W sobotę (4 lipca) przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
 6. Informujemy i przypominamy, że na czas wakacji od pierwszej niedzieli lipca (5 lipca) do końca sierpnia – nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 12:30. Msza św. za parafię i sakrament chrztu będzie udzielany o godz. 11:00.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę w 3. niedzielę miesiąca. Zebrano: 10 tys. 650 zł.
 8. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża św. Marii Goretii.
 9. W Archidiecezji Krakowskiej została wznowiona działalność Poradni Życia Rodzinnego oraz katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa w trybie stacjonarnym. Informujemy, że Poradnia przy naszej parafii również wznawia dyżury. Do poradni obowiązują zapisy on-line. Adres strony: ftrodzinie.pl
 10. W sobotę (27 czerwca) podczas Mszy św. o godz. 17.30 w katedrze na Wawelu, lektor z naszej parafii: Szymon Kukla, został pobłogosławiony do posługi ceremoniarza parafialnego. Będzie odpowiedzialny za przygotowywanie i koordynowanie oprawy liturgicznej podczas Mszy św. niedzielnych, świąt i uroczystości. Na czas Jego posługi w naszej parafii życzymy mu wytrwałości i wielu łask Bożych.
 11. W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski zwraca się z prośbą do wiernych, aby w duchu solidarności z potrzebującymi, w niedzielę, (5 lipca) we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień, a zebrane ofiary przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Odpowiadając na ten apel, w przeszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc poszkodowanym.
 12. Za tydzień w niedzielę (5 lipca) po Mszy św. o godz. 11:00, 17:00 i 20:30 odbędzie się poświęcenie pojazdów. Będzie możliwość złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Maria Adamczyk, lat 79 os. Słoneczne, Mieczysław Kowalczyk, lat 88 os. Handlowe, Helena Czajor, lat 90 os. Stalowe, Zofia Połatyńska, lat 94 os. Centrum A, Ryszard Rokita, lat 64 os. Słoneczne, Renata Solarz, lat 53 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (30 czerwca) o godz. 18:00.