W specjalnym wydaniu gazetki, na 48 stronach znajdziecie m.in.:

– spis redaktorów tygodnika „Na Szklanych Domach” oraz miesięcznika „Szklane Domy” i osób zaangażowanych w druk, skład, kolportaż gazetki oraz dokumentację zdjęciową (z okazji 100. numeru gazetki),
– bliżej poznacie sylwetki niektórych, stałych redaktorów naszego czasopisma (rubryka „Na świeczniku”),
– przypominamy homilię o. bp. Damiana Muskusa OFM, wygłoszoną w Wielki Czwartek w naszej świątyni (w 2019 r.),
– prezentujemy niektóre grupy duszpasterskie działające w naszej parafii (Domowy Kościół, Neokatechumenat),
– przypominamy o znaczeniu procesji w Kościele (z zaproszeniem do zasilenia asysty procesyjnej),
– ciekawostki o naszej parafii (historia związana z witrażami w naszej świątyni, powstanie bokserskiej sali treningowej w pomieszczeniach parafialnych),
– zachęcimy do pielgrzymowania w Polsce i na świecie (Świętokrzyskie Sanktuaria, Santiago de Compostela),
– przywołamy minione wydarzenia w parafii (z 2019 r.), wzbogacone licznymi zdjęciami.

Specjalne wydanie gazetki to okazja do złożenia podziękowań tak wielu osobom, które na różny sposób przyczyniły się do powstania, rozwoju i bieżącej działalności parafialnego pisma. Poniższy spis (wydrukowany również w gazetce) niech będzie skromnym podziękowaniem i docenieniem wielu bardziej i mniej znanych redaktorów: śp. o. Niward Karsznia OCist, śp. o. Norbert Paciora OCist, o. Augustyn Spasowicz OCist (redaktor naczelny od września 2009 r.), o. Krzysztof Jankosz OCist (redaktor naczelny od września 2017 r.), o. Korneliusz Jackiewicz OCist, o. Paweł Mynarz OCist, o. Jan Paweł Chlipała OCist, o. Benedykt Faryj OCist, Marek Dyka (pierwszy redaktor naczelny „Na Szklanych Domach” aż do 15 lutego 1998 r.), śp. Irena Bień, śp. Magdalena Bisaga, śp. Zofia Janiszewska, śp. Emilia Kasprzyk, Katarzyna Bujakowska, Dariusz Bukała, Beata Cieślicka, Jolanta Christodulo, Jolanta Ciodyk, Magdalena Dej, Katarzyna Dziurzyńska, Jan L. Franczyk, Kazimierz Frankiewicz, Barbara Furtak, Małgorzata Glonek, Teresa Gren, Sylwia Jagielska, Lidia Jakubowska, Anna Janas, Andrzej Kalinowski, Jakub Kalinowski, Radosław Karaś, Bogusława Karczewska, Zofia Koston, Stanisław Krzysztofiak, Grażyna Kubowicz, Andrzej Kurzydło, Magdalena Łukasiewicz, Teresa Michałowska-Stolarczyk, Kazimiera Migas, Tomasz Motek, Helena Musiałek-Gacek, Katarzyna Nosal, Elisabeth Oruba, Sylwester Oruba, Małgorzata Paciorek, Halina Partyka, Kamil Pelczar, Beata Pęcarska, Wincenty Podobiński, Edward Porębski, Monika Przybylska, Maria Radkowska, Aldona Rumińska-Szalska, Karolina Skowronek, Wanda Spułowicz, Józef Sroka, Anna Stabryła, Anna Staniec, Marcin Strumiński, Anna Szostek-Janik, Jerzy Szumełda-Krzycki, Tomasz Ślusarczyk, Barbara Urbańska, Tomasz Urynowicz, Iwona Warzecha, Robert Wilczek, Ewa Wójcik, Małgorzata Wrześniowska.

Gazetka do nabycia od środy (1 lipca).

o. Krzysztof Jankosz OCist