1. Z dniem (19 czerwca) Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, odwołał w naszej archidiecezji dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Oznacza to, że nasza nieobecność w te dni obciąża grzechem ciężkim nasze sumienia. Prosimy o przekazanie tej informacji w gronie najbliższych. Dekret.
2. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa odprawiane jest w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30.
3. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne – na instalację fotowoltaiczną. Na stronie internetowej parafii został umieszczony filmik o zamontowanej już instalacji fotowoltaicznej, którą spłacamy. Informujemy również, że został zamontowany monitoring na zewnątrz naszego kościoła i klasztoru, zostały wymienione również kamery w środku kościoła.
5. Dzisiaj w naszym kościele możemy zobaczyć wyróżnione prace uczniów, którzy za pomocą prostej czarno-białej grafiki wyrażali tęsknotę Jezusa za ludźmi w świątyni. Dziękujemy za udział w konkursie.
6. Dziś (20 czerwca) o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. ze szczególną modlitwą w intencji ludzi pracujących. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w dolnym kościele.

7. W środę (23 czerwca) przypada Dzień Ojca. W intencji wszystkich ojców naszej parafii będziemy się modlić w tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. W roku św. Józefa zawierzymy wszystkich ojców Jego szczególnej opiece.

8. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w piątek (25 czerwca) o godz.18:00. Podziękujmy Panu Bogu za miniony rok i powierzmy czas wypoczynku wakacyjnego Bożej Opatrzności. Zachęcamy także do spowiedzi świętej w tym dniu.
9. Przypominamy, że na czas wakacji od 4 lipca do 29 sierpnia br., nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 12:30. Msza św. za parafię i sakrament chrztu będzie udzielany o godz. 11:00.
10. Za tydzień w niedzielę (27 czerwca) po Mszy św. o godz. 11:00 i 17:00 odbędzie się poświęcenie pojazdów. Będzie możliwość złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
11. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

12. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 80 zaprasza rodziców dzieci, które 1 września rozpoczną naukę w klasach pierwszych – na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek (22 czerwca) o godz. 18:00 w budynku szkoły. W związku z sytuacją epidemiologiczną, bardzo prosimy o obecność jednego rodzica od każdego dziecka.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Janusz Sternal, lat 65 os. Centrum B, Marianna Szopa, lat 83 os. Szklane Domy, Helena Truty, lat 91 os. Szkolne, Felicja Hodak, lat 92 os. Centrum B, Bogusława Jachym, lat 87 os. Centrum D. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (22 czerwca) o godz. 18:00.