1. Dzisiaj (4 września) pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 8:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża św. Stanisława. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnej modlitwy. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do o. Gerarda. Spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych za tydzień w poniedziałek (12 września) o godz. 16:30 w sali bł. Wincentego (wejście tak jak do kancelarii).
 2. We wtorek (6 września) Msza św. i chór uwielbienia Boga z aniołami i archaniołami o godz. 18:00.
 3. W czwartek (8 września) przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą za rodziny naszej parafii.
 4. W czwartek (8 września) o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św.
 5. Informujemy, że w naszej parafii nastąpiły zmiany personalne. Pożegnaliśmy o. Wincentego Zakrzewskiego, który przeszedł do Opactwa Cystersów w Szczyrzycu. Pożegnaliśmy katechetów świeckich: Dorotę Gancarską, Jadwigę Usyk oraz Pawła Radwańskiego. Wyrażamy im serdeczną wdzięczność za pracę w naszej parafii. Natomiast do pracy w naszej parafii zostali skierowani katecheci: Waldemar Nowakowski, Mateusz Burdyna oraz Łukasz Partyka. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Swoje spotkania wznawiają grupy duszpasterskie. Zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w scholi i te, które chciałyby dołączyć. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10:00. W sobotę (10 września) o godz. 10:00 w sali bł. Wincentego spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów. Spotkanie chóru parafialnego i osób chętnych, które chcą należeć do chóru, odbędzie się w sobotę (10 września) o godz. 19:00 w sali Światło-Życie (wejście tak jak do kancelarii). Zapraszamy chętnych Parafian do włączenia się w prace naszego zespołu Caritas – szczegóły u s. Marii.
 7. Przypominamy, że przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania obejmuje uczniów z klas 6, 7 i 8. W naszej parafii przygotowujemy również osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły sakrament bierzmowania. Zapisy uczniów z klas 7 rozpoczynają się i trwać będą cały miesiąc wrzesień u o. Marcina (uczniowie z klasy 8 nie muszą się zapisywać). Zapisy uczniów z klas 6 i osób dorosłych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywać się będą do końca września – zapisać się można codziennie, oprócz poniedziałków, na furcie klasztornej osobiście u o. Michała.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
 9. W niedzielę (11 września) odbędzie się XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału. Rozpoczęcie pielgrzymki o 9:00 na Drodze Krzyżowej przy stacji „U Piłata”.
 10. Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” zaprasza na koncert plenerowy, który odbędzie się (10 września) o godz. 19:00. Wystąpi: Marta Bizoń.
 11. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem do nabycia jest nowy numer: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Michał Kabała, lat 91 os. Hutnicze, Marek Kocznur, lat 69 os. Centrum B, Wojciech Piekara, lat 67 os. Stalowe, Krzysztof Stanowski, lat 68 os. Stalowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (6 września) o godz. 18:00.