1. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża Miłosierdzia Bożego. Prosimy o modlitwę za dzieci i młodzież naszej parafii ze szkoły podstawowej nr 91, które rozpoczynają w tym tygodniu swoje rekolekcje wielkopostne.
 2. Dzisiaj w niedzielę (5 marca) na Mszy św. o godz. 12:30, w ramach nowenny pierwszych niedziel miesiąca, przygotowującej nas do jubileuszu 40. lecia naszej parafii, modlimy się za dzieci, aby miały radosne dzieciństwo oraz za młodzież, aby wzrastała w przyjaźni z Chrystusem.
 3. W niedzielę (12 marca) odbędzie się głosowanie na nowych członków Rady Parafialnej. W związku z tym, w dzisiejszą niedzielę (5 marca) jest wystawiona skrzynka w kościele, do której można składać nazwiska kandydatów do Rady Parafialnej. Kandydat musi należeć i mieszkać na terenie naszej parafii. Na kartce zgłoszeniowej, która jest wyłożona na stoliku na końcu ławek, prosimy napisać imię i nazwisko oraz adres kandydata. W miesięczniku Szklane Domy – w numerze lutowym, jest artykuł poświęcony wyborom do Rady Parafialnej.
 4. Rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza w pierwszy wtorek miesiąca (7 marca) na Mszę św i chór uwielbienia Boga o godz. 18:00.
 5. W czwartek (9 marca) o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą za rodziny.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę o godz. 7:35 – Godzinki o Męce Pańskiej oraz Gorzkie Żale o godz. 16:15. W piątki Droga Krzyżowa – rano po Mszy św. o godz. 8:30; po południu o 16:00, 17:15 ze szczególnym zaproszeniem dla rodziców z dziećmi oraz wieczorem po Mszy św. o godz. 18:30. Od 5. Niedzieli Wielkiego Postu czyli od (26 marca) będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.
 7. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Piekar Śląskich i na Górę św. Anny, w dniu (11 marca). Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: Promyczek dla dzieci, Gość Niedzielny, Niedziela oraz lutowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy.
 9. Zachęcamy do wypożyczania książek na Wielki Post z biblioteki parafialnej. Biblioteka jest czynna w środy (od 16:00 – 18:00) i w niedziele (od 9:00 – 11:00).
 10. W kościele został wystawiony kosz na żywność długoterminową dla ubogich naszej parafii. Za tydzień Zespół Charytatywny Caritas będzie rozprowadzał baranki, świece wielkanocne oraz stroiki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe diecezjalnego Caritas.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
 12. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 w os. Słonecznym 12 zaprasza na dni otwarte (9 i 21 marca) od godz. 18:00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
 13. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 80 w os. Na Skarpie 8 serdecznie zaprasza przedszkolaki wraz z rodzicami na dzień otwarty szkoły we wtorek (7 marca) w godz. 16:30 – 18:30.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Władysław Tylek, lat 84 os. Centrum D, Tadeusz Gicala, lat 73 os. Handlowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (7 marca) o godz. 18:00.