1. Dzisiaj w niedzielę (15 października) przypada Dzień Papieski i 45. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. Z tej racji po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką i formacją zdolną młodzież z ubogich rodzin. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane dziś na składkę na naszą świątynię.
  2. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 8:30 wraz z Różami Różańcowymi, a o godz. 17:15 z dziećmi i młodzieżą. W niedzielę różaniec o godz. 16:30. W tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski. Spotkanie wszystkich zelatorów odbędzie się w czwartek (26 października) o godz. 16:00 w sali bł. Wincentego. Serdecznie zapraszamy do Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. Można dołączyć do tradycyjnych Róż zgłaszając swoją wolę zapisując się w kancelarii parafialnej.
  3. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II z uczczeniem relikwii we wtorek (17 października) po Mszy św. o godz. 18:00. Łaciński patriarcha Jerozolimy w imieniu wszystkich ordynariuszy Ziemi Świętej ogłosił wtorek (17 października) dniem postu i modlitwy o pokój. Odpowiedzmy wielkodusznie na ten apel.
  4. Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam i ofiarodawców w środę (18 października) o godz. 18:00.
  5. W czwartek (19 października) o godz. 19:00, w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących do Pierwszej Komunii św.
  6. XI Liceum Ogólnokształcące w os. Teatralnym, obchodzi 70-lecia. Zapraszamy absolwentów i przyjaciół szkoły na Jubileusz, który odbędzie się w piątek (20 października). Informacje szczegółowe na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie, a w dniu (21 października) od godz. 9:00 – 12:00 odbędzie się dzień otwarty szkoły dla ósmoklasistów i ich rodziców.
  7. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: miesięcznik parafialny – Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed wybraną Mszą św. (9:00, 12:00 i 18:30). Za poleconych w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się przez cały listopad na codziennym różańcu. W dwie ostatnie niedziele października wypominki będą przyjmowane przez nasze siostry w kruchcie kościoła.
  9. Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które rozpoczną się w naszej parafii od najbliższego wtorku (17 października) i będą głoszone w każdy poniedziałek i piątek o godz 19:00 w dolnym kościele.
  10. W minionym tygodniu odeszły do Pana śp.: Katarzyna Poznańska, lat 72 os. Centrum C, Eleonora Przychodzeń, lat 93 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (17 października) o godz. 18:00.