1. Dziś w niedzielę (22 października) przypada uroczystość św. Jana Pawła II – papieża, to także światowy dzień misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Ofiarą do skarbony przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia możemy wesprzeć dzieła misyjne.
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu o godz. 8:30 wraz z Różami Różańcowymi, a o godz. 17:15 z dziećmi i młodzieżą. W niedzielę różaniec o godz. 16:30. W tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie wszystkich zelatorów odbędzie się w czwartek (26 października) o godz. 16:00 w sali bł. Wincentego. Serdecznie zapraszamy do Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii.
  3. Dziękujemy młodzieży za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pieniądze te zostały przekazane na stypendia wspierające materialnie zdolną, lecz ubogą młodzież. Bóg zapłać za ofiary.
  4. Składamy serdeczne podziękowania za składane ofiary w 3. niedzielę miesiąca na cele remontowe przy naszej parafii. Przeznaczamy je na remont nagłośnienia i instalacji elektrycznej w auli św. Benedykta. Naszych ofiarodawców polecamy w modlitwie, w każdą środę na Mszy św. o godz. 18:00.
  5. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: nowy numer miesięcznika parafialnego – Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się, w każdą niedzielę przed wybraną Mszą św. (9:00, 12:00 i 18:30). Za poleconych w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się przez cały listopad na codziennym różańcu o godz. 17:30. Dziś siostry w kruchcie kościoła przyjmują wypominki.
  7. W naszej parafii są głoszone katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Zapraszamy w każdy poniedziałek i piątek na godz 19:00 do dolnego kościoła.
  8. Dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej parafii o. Gerardowi Staszczyszynowi – cystersowi z Opactwa Wąchockiego. Decyzją swoich przełożonych o. Gerard udaje się na urlop zdrowotny.
  9. W Hospicjum św. Łazarza, do końca listopada działa punkt informacyjnym dla rodzin, które opiekują się swymi bliskimi, wymagającymi całodobowej opieki. Hospicjum prowadzi też szkolenia dla takich rodzin.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp.: Andrzej Sudoł, lat 66 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (24 października) o godz. 18:00.