1. Dzisiejsza niedziela to XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy modlitwą i ofiarą naszych Braci i Siostry żyjących na Bliskim Wschodzie. Ofiary można złożyć do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy róże różańcowe do modlitwy wypominkowej za zmarłych w najbliższy piątek (17 listopada) po Mszy św. z godz. 15:00. Zapraszamy dziś na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy nieszporami.
  2. Dziś (12 listopada) przed naszym kościołem odbywa się kwesta do puszek organizowana przez jezuicką Fundację Ignatianum na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie, która wspiera najmłodsze pokolenie Polaków mieszkających na Kresach. Za wszelkie wsparcie finansowe dziękujemy.
  3. We wtorek (14 listopada) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  4. W środę (15 listopada) podczas Mszy św. o godz. 18:00, w naszym kościele zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania osobom dorosłym.
  5. W czwartek (16 listopada) o godz. 19:00 w kościele, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
  6. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych: w dni powszednie nabożeństwo wypominkowe o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 9:00, 12:00 i 18:30. Wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy jeszcze w kancelarii parafialnej.
  7. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: miesięcznik parafialny – Szklane Domy, Gość Niedzielny, Promyczek dla dzieci oraz Niedziela.
  8. W naszej parafii są głoszone katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Zapraszamy, w każdy poniedziałek i piątek na godz 19:00 do dolnego kościoła.
  9. W przyszłą niedzielę (19 listopada) obchodzić będziemy ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich, z tej racji po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszki na rzecz ubogich.
  10. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, w naszej parafii odbędzie się Weekend Muzyki Kościelnej. W sobotę (25 listopada) o godz. 10:00 rozpocznie się Sympozjum o Muzyce Kościelnej, na którym wystąpią zaproszeni goście oraz odbędzie się koncert. Uczestnicy będą mogli skorzystać z możliwości zjedzenia ciepłego posiłku. O godz.16:30 odbędą się I Nieszpory z Uroczystości Chrystusa Króla. Zapisy na Sympozjum i ciepły posiłek odbywają się poprzez ankietę Google dostępną w wydarzeniu na Facebooku o nazwie „WEEKEND MUZYKI KOŚCIELNEJ” do 23 listopada i u organisty. Z kolei w niedzielę (26 listopada) o godz. 16:30 odbędą się II Nieszpory z Uroczystości Chrystusa Króla, a o godz. 17:00 Msza św. z udziałem Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie i po niej koncert Chóru. Szczegółowe informacje na plakatach.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Walenty Rosiek, lat 74 os. Hutnicze, Genowefa Matuszak-Gazel, lat 84, Ryszard Środa, lat 66 os. Szkolne, Zofia Rej, lat 85 os. Stalowe, Lucyna Twardowska, lat 64 os. Centrum C, Irena Szewczyk, lat 89 os. Słoneczne, Michalina Krawczyk, lat 91 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (14 listopada) o godz. 18:00.