1. Dzisiejszą niedzielą (3 grudnia) rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich na Roraty w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) na godz. 6:30. W tym roku hasło Rorat brzmi „Franciszkowy plac budowy”. W poszczególne dni będziemy ze św. Franciszkiem, który jako pierwszy zbudował szopkę Bożonarodzeniową, budować w naszych sercach miejsce dla Dzieciątka Jezus. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Maryi śpiewać będziemy o godz. 6:00. Kościół w adwencie będzie otwierany o godz. 5:30.
 2. Już od dziś przy drzwiach kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece Wigilijne Dzieło Pomocy Ubogim oraz stroiki bożonarodzeniowe – ręcznie wykonane przez parafialny Caritas. W kościele jest wystawiony również kosz na żywność długoterminową dla ubogich. Opłatki można nabyć również w kancelarii.
 3. Dziś (3 grudnia) przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca. Różaniec w tym tygodniu o godz. 8:30 prowadzi Róża Świętego Józefa. Msza św. w intencji Żywego Różańca w piątek (8 grudnia) o godz. 12:00. Dziś nieszpory o godz. 16:30.
 4. Msza św. rycerstwa św. Michała Archanioła we wtorek (5 grudnia) o godz. 18:00. Podczas Mszy św. można przyjąć szkaplerz św. Michała. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek (7 grudnia) przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18:00.
 6. W piątek (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Komunii Świętej otrzymają medaliki i książeczki. W tym dniu zapraszamy na 12:00 na Godzinę Łaski – modlitwę poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 7. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: nowy numer miesięcznika parafialnego – Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
 8. Dyrekcja Szkoły podstawowej nr 80 os. Na Skarpie, serdecznie zaprasza przedszkolaki wraz z rodzicami na Mikołajkowy Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się we wtorek (5 grudnia) w godz. od 16:30 do18:30.
 9. Szkoła Podstawowa nr 88 os. Szklane Domy, zaprasza przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na spotkanie w ramach cyklu „Jaka jesteś szkoło?”. Spotkanie odbędzie się we wtorek (5 grudnia) od godz. 17:00 do 18:30.
 10. Za pomoc i udział w Weekendzie Muzyki Kościelnej składamy podziękowania. Dziękujemy partnerowi wydarzenia – Fundacji „Ignatianum”, patronom medialnym –Tygodnikowi Katolickiemu „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, Tygodnikowi Nowohuckiemu „Głos” i redaktorowi naczelnemu Janowi Franczykowi, naszemu miesięcznikowi „Szklane Domy” i Biurowi Prasowemu Archidiecezji Krakowskiej. Dziękujemy księżom proboszczom z Arki Pana, z Bulwarowej, z Mistrzejowic i z Kantorowic. Dziękujemy fundacji „Open Doors”, Liturgicznej Służbie Ołtarza- szczególnie lektorom z naszej parafii (obecni byli lektorzy także spoza Krakowa), Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii świętej- szczególnie panu Arturowi za posługę psałterzysty, siostrze Elżbiecie i siostrze Bernardzie za przygotowanie liturgii Mszy świętej o godz. 11:00, Scholi Dziecięcej, Chórowi Cantores Beati Vincenti, Chórowi Bazyliki Grobu Bożego z Miechowa pod dyrekcją Alicji Gaweł-Kramarz i kompozytorowi Mariuszowi Kramarzowi, prelegentom Katarzynie Wiwer, Piotrowi Piesze, Pawłowi Seligmanowi. Dziękujemy szczególnie ks. Patrykowi Kucharskiemu. Dziękujemy siostrze Iwonie za przygotowanie dekoracji, panu Andrzejowi za zrobienie zdjęć, paniom Marii, Krystynie i Beacie z kuchni za przygotowanie ciepłego posiłku i panu Włodkowi za pomoc w nagraniu filmu. Dziękujemy za wolne datki złożone na remont organów. Bóg zapłać wszystkim i niech w tym wszystkim będzie Pan Bóg uwielbiony!
 11. W przyszłą niedzielę (10 grudnia) odbędzie się zbiórka pieniędzy dla rocznej Oli Dzwonek z Krzeszowic, która urodziła się z wadą uszu i nie słyszy. Ola, aby mogła usłyszeć swoich rodziców musi przejść 3 operacje w USA na łączną kwotę 1 500 000 zł. Rodzice zwracają się z ogromną prośbą o wsparcie i dziękują za każdą złotówkę.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Roman Krawczyk, lat 89 os. Hutnicze, Barbara Luzar, lat 78 os. Centrum C, Barbara Seitz, lat 77 os. Centrum D, Stanisław Stanaszek, lat 80 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (5 grudnia) o godz. 18:00.
 13. Wypominki roczne zostały podzielone na dwie części. Modlitwie wstawienniczej Kościoła będziemy polecać zmarłych z naszych rodzin o godz. 9:00, 12:00, 18:30.